НОВИ ПОТЕЗ МИЛИЈАРДЕРА: Илон Маск поново кораком винуо криптовалуту у висине
Низ твитова које је милијардер Илон Маск објавио преко ноћи повећао је данас трговање ривала биткоина, доџкоина (dogecoin) за више од 50 одсто.

Илон Маск / Фото АП
Први у низу твитова био је само једна реч: „Doge“.
Потом су уследили и други твитови о криптовалути, којом се трговало по цени од 5 центи почетком дана у четвртак, у поређењу са око 3 цента пре његових твитова.
- Dogecoin је крипто за људе - навео је у наставку твитова.
- Без скокова, без падова, само dogecoin - твитовао је касније.
Ово није први пут да Маск повећава вредност акција твитовима о dogecoin-u, јер је и 20. децембра твитом у којем је написао „Једна реч: Doge“ подигао вредност те криптовалуте за 20 одсто и постао главна тема на Твитеру.
Маск је раније био критичан према учвршћеним и далеко скупљим криптовалутама биткоин. Али у интервјуу од недеље у друштвеној апликацији Клабхаус, Маск је рекао да је дигиталну валуту требало да купи пре осам година.
- У овом тренутку мислим да је биткоин добра ствар. Касним на забаву, али сам присталица биткоина - рекао је.
Очигледно је одлучио да не закасни на забаву са dogecoin-ом, пише Гардијан.
(Спутњик)
Препоручујемо


ЈОШ ЈЕДАН МАСКОВ НЕУСПЕХ: Експлодирала прототип летелица SpaceX приликом слетања (ВИДЕО)
02. 02. 2021. у 22:58

РАСТ КРИПТОВАЛУТЕ СЕ НАСТАВЉА: Биткоин у овом моменту вреди више од 41.000 долара!
09. 01. 2021. у 15:48

ОГЛАСИО СЕ ОРБАН: Издао велико упозорење због Ирана
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упозорио је да би, у случају да се Иран распадне због тренутног рата, регион могао да постане неуправљив и ван контроле, што би имало озбиљне глобалне последице.
20. 06. 2025. у 10:34

ЖЕСТОКА ПРЕТЊА ТРАМПУ ИЗ МОЋНЕ ДРЖАВЕ: Ако се САД укључе у рат, напашћемо вас
МОЋНА шиитска милиција из Ирака, Катаиб Хезболах, која има подршку Ирана, запретила је нападима на америчке војне базе широм Блиског истока уколико се администрација Доналда Трампа одлучи да интервенише у евентуалном сукобу између Израела и Ирана.
20. 06. 2025. у 09:27

ИНЦЕСТ УНИШТИО ПОРОДИЦУ: Глумици брат крстио ћерку, а она га завела и родила му сина
СЛАВНА глумица Грета Скаки у једном моменту је била тема свих медија, након што је обелодалила да је у романси са својим братом од тетке Карлом Монтегацом. Ова романса разорила је њену породицу, а њих двоје су се у једном моменту чак и заклели на вечну љубав.
21. 06. 2025. у 10:39
Коментари (0)