ТРАМП ГА ЈЕ ИЗДАО И ПРЕВАРИО: Човек са роговима који је упао у Капитол жели да сведочи против бившег председника
МУШКАРАЦ са роговима који је упао у амерички Капитол 6. јануара ове године наводно жели да сведочи против бившег председника САД Доналда Трампа.
Фото: Танјуг АП
Џејкоб Ентони Ченсли, звани Џејк Анџели или "Кјуанон шаман" спреман је да се појави на суђењу у фебруару на којем се одлучује да ли ће Трамп бити опозван, рекао је његов адвокат Алберт Ваткинс за АП.
Међутим, како је рекао Ваткинд, Ченсли још увек није ступио у контакт са неким чланом Сената.
Ченсли тврди да је учествовао у немирима 6. јануара на "захтев председнка да све "патриоте" дођу у Вашингтон 6. јануара".
Самопрозвани шаман није једини који износи сличан аргумент - још најмање четири демонстранта инсистирају да су само следили Трампове наредбе.
Он је затражио помиловање од Трампа, али када до тога није дошло, "Ченсли је осетио да га је председник издао и преварио", рекао је његов адвокат.
Да подсетимо, бројне Трампове присталице упале су у зграду Конгреса након што им се тадашњи председник обратио на скупу, на којем је још једном поновио да су избори покрадени.
У тренутку упада у Конгресу је била седница на којој је требало да се Џо Бајден и званично прогласи победником председничких избора.
(Телеграф)
Препоручујемо
НАСТАВЉА СЕ ХИСТЕРИЈА У АМЕРИЦИ: Нова књига тврди да је КГБ 40 година "гајио" Трампа
29. 01. 2021. у 13:16
НЕ ОДУСТАЈУ: Представнички дом предао Сенату оптужницу за опозив Трампа
26. 01. 2021. у 08:30
ЗАНОСНА СЛОВЕНКА ПОНОВО ОДУШЕВИЛА ЈАВНОСТ: Ево шта ће бити нови потез Меланије Трамп!
28. 01. 2021. у 21:07
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Неће више наступати: Здравко Чолић одбио концерте, ово је разлог
КАО разлог Здравко Чолић је навео умор, али и унапред договорене породичне обавезе.
21. 04. 2026. у 10:37
Коментари (2)