КИНЕЗИ ПОГУБИЛИ БИВШЕГ ДИРЕКТОРА ДРЖАВНЕ ФИРМЕ: Осуђен за мито, око 260 милиона долара је ставио себи у џеп
НАД бившим директором кинеске државне компаније Лајем Шаомином данас је извршена смртна казна јер је осуђен за мито, што је једна од најтеже изречених казни када је у питању корупција.

Фото: Принтскрин
Шаомин (58) је био на челу Чајна Хуарсонг Асет компаније, а суд у граду Тјанђин је пресудио у корист смртне казне, пренео је АП.
Суд је у јануару донео одлуку да је смртна казна оправдана, јер је Лај узео изузетно велику суму новца, која превазилази 93 милиона долара.
У саопштењу се додаје да је тражио или сакупио 260 милиона долара током једне деценије док је злоупотребљавао свој положај.
Већина смртних казни које су донели кинески судови су суспендоване на две године и претворене у доживотне робије, па су смртне казне без шансе за улбажавање ретке.

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом
ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.
06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: "Није довољно јак!" Мађар окренуо леђа америчком лидеру?
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан досад је био један од највернијих европских савезника Доналда Трампа, посебно када је реч о рату у Украјини и обећањима о брзом постизању мира. Али током викенда по први пут јавно је критиковао америчког председника, поручивши да Трамп, барем засад, није показао довољно снаге да увери европске лидере да зауставе рат.
06. 08. 2025. у 16:06
Коментари (5)