ПРАЋЕЊЕ НОВОГ СОЈА КОРОНЕ: Појачан и ефикасан рад америчког центра за контролу и превенцију болести

Танјуг

25. 01. 2021. у 09:35

АМЕРИЧКИ центри за контролу и превенцију болести (ЦНЦ) јачају напоре на праћењу мутација корона вируса и одржавању ефикасности медицинских третмана против новог соја који је стигао из Велике Британије. Све то у циљу што бржег постизања колективног имунитета, саопштено је из ове институције.

ПРАЋЕЊЕ НОВОГ СОЈА КОРОНЕ: Појачан и ефикасан рад америчког центра за контролу и превенцију болести

Фото Танјуг-АП

Рошел Валенски, нова директорка ЦНЦ, која је преузела дужност одмах након инаугурације председника Џо Бајдена, предочила је да је основни разлог за спору дистрибуцију вакцина конфузија са инвентаром залиха која је наслеђена од Трампове администрације, преноси Ројтерс.

"Чињеница да ми данас, петог дана нове америчке администрације, не знамо колико имамо вакцина, јасно одражава тежину изазова који смо наследили", указала је Валенскијева у интервјуу за Фокс њуз.

Она је изразила уврење да ће нова америчка администрација веома брзо решити све наслеђене проблеме са дистрибуцијом вакцина.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...

24. 03. 2026. у 22:24

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА Милановић изненадио изјавом: Она је фасада и надоградња, и то док траје...

"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."

ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).

25. 03. 2026. у 10:29

Коментари (0)

СТРОЖА РЕГУЛАТИВА ДАЛА РЕЗУЛТАТЕ: Снажан фокус на заштити малолетника