МАЂАРИ ОДОБРИЛИ РУСКУ ВАКЦИНУ: Први у Европској унији прихватили "Спутњик В"
ШЕФ АДМИНИСТРАЦИЈЕ мађарског премијера Геркели Гуљас објавио је да Мађарска одоборила руску вакцину против корона вируса "Спутник Ве", као и вакцину "АстраЗенека".
Фото: Новости
Руски фонд за директна улагања касније је потврдио одлуку рекавши да је Мађарска прва земља у Европској унији која је одобрила руску вакцину "Спутњик Ве".
- Руски фонд за директна улагања објављује да је вакцину Спутњик Ве одобрио национални институт за фармацију и исхрану Мађарске. Тако је Мађарска постала прва држава у ЕУ која је одобрила употребу ове вакцине. Вакцина је одобрена по поступку одобрења за хитну употребу - наводи се у саопштењу.
Препоручујемо
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: "Држава нам је на погрешном путу!"
ВЕЋИНА грађана Хрватске сматра да земља иде у погрешном смеру, а највише примедби имају на корупцију, инфлацију, ниске плате, мале пензије и сиромаштво, показало је децембарско истраживање Кробарометра, објављено у Дневнику хрватске Нове ТВ.
26. 12. 2025. у 12:34
Коментари (0)