БАЈДЕН ВЕЋ ОБАРА РЕКОРДЕ: Ево по чему је први у америчкој историји

АМЕРИЧКИ председник Џо Бајден постао је данас најстарији председник у америчкој историји, јер пре њега нико са 78 година није стао на чело једне од најмоћнијих светских држава.

БАЈДЕН ВЕЋ ОБАРА РЕКОРДЕ: Ево по чему је први у америчкој историји

Фото: ЕПА

Његов претходник, Доналд Трамп држао је тај рекорд пре њега, јер је у тренутку инаугурације 2017. године имао 70 година, пише Фокс њуз.

Ипак Трамп није најстарија особа која је до сада обављала фдужност америчког председника, већ је то Роналд Реган, који је у тренутку када је отисаао са власти био стар 77 година и 349 дана.

Реган је служио два мандата као председник САД, од 1981. до 1989. године када га је сменио Џорџ Буш старији.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (1)

Како је Каленић пијаца изабрана међу најлепше на свету?