ПУТИН И КАДИРОВ НАДГЛЕДАЛИ СПЕЦИЈАЛНУ ОПЕРАЦИЈУ: Ликвидиран вођа терориста у Чеченији, велики дан за Русију
ЧИДЕР Чеченије Рамзан Кадиров саопштио је да на територији републике ликвидирано криминално подземље. На успешно спроведеној операцији честитао је председник Русије Владимир Путин.
Фото: ЕПА/Депоситпхотос
- С криминалним подземљем у Чеченији је готово! Припадници специјалне полиције извели су успешну операцију у периферији насеља Катар-јурт и ликвидирали банду Аслана Бјутукајева - написао је Кадиров на Телеграму.
Како је навео, операција је осмишљена одавно и он лично је у томе учествовао.
Додао је и да је та група криминалаца два пута успела да избегне да се суочи са снагама безбедности, али не и трећи пут.
За време операције ликвидирано је шест припадника групе, а тројица, укључујући вођу, су идентификовани. Сви су били на савезној потерници.
Председник Русије Владимир Путин је, према речима Кадирова, од почетка био у току са операцијом, лично је уносио неке корекције. Он је наложио да се операција спроведе на највишем могућем нивоу како не би било губитака међу снагама безбедности. Учесници операције ће бити награђени.
После операције Путин је, према наводима из Кремља, позвао Кадирова и честитао.
Бјутукајев се словио за вођу криминалног подземља после убиства Доку Умарова.
Поред тога, он је био један од организатора терористичког напада на аеродрому Домодедово 2011. године, а 2015. године се у име читавог исламистичког подземља Чеченије заклео на верност лидеру Даеша Ал Багдадију.
(Спутњик)
Препоручујемо
ЗЕЛЕНСКИ ПРЕДЛОЖИО ПАРЛАМЕНТУ: Продужење ванредног стања и мобилизације
12. 01. 2026. у 11:02
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (0)