НЕ ПРЕСТАЈЕ ДА СЕ ШИРИ: У Мароку откривен британски сој муртираног вируса корона
У Мароку је потврђен први случај заразнијег соја корона вируса, који је првобитно откривен у Великој Британија, саопштило је Министарство здравља.

Фото: Despositphotos
Нови сој откривен је у луци Танџер на северу земље, код држављанина Марока кој је допутовао из Ирске преко Марсеја, преноси Ројтерс.
Мароко планира да бесплатно вакцинише 25 милиона људи, што је 80 одсто становништва,
Та земља је наручила 66 милиона вакцина АстраЗенеке и кинеског Синофарма, које још нису стигле.
У Мароку је 23. децембра уведен цетворонедељни полицијски час од 21 час до 6 сати ујутру.
До сада су у тој земљи заражене 460.144 особе, од којих је 7.977 преминуло.
Препоручујемо

ЗБОГ ВИРУСА КОРОНА: За два месеца одложено отварање париског Дизниленда
18. 01. 2021. у 23:57

БРОЈКЕ У ДРАСТИЧНОМ ПАДУ: У Француској 3.736 новозаражених, 404 особе преминуле
18. 01. 2021. у 23:52


ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје
НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)