КРВАВИ НАПАД У КОНГУ: Убијено шесторо људи у Националном парку Вирунга - има и рањених
НАОРУЖАНИ људи убили су најмање шест чувара у Националном парку Вирунга, у источном Конгу, изјавили су данас званичници.

Фото: ЕПА
До напада је дошло на подручју парка Рутшуру, рекао је Оливије Мукисија, портпарол конгоанског Института за заштиту природе, преноси АП.
- Потврђујемо да је група наоружаних људи напала наше положаје. Међу нашим колегама ренџерима има мртвих и рањених - рекао је Мукисија.
Нико није преузео одговорност уа напад, иако је за прошле нападе на чуваре паркова Вирунга окривљено неколико наоружаних група које се боре за контролу над природним ресурсима источног Конга.
Парк Вирунга је иначе дом неких од последњих планинских горила на свету. Сви ренџери су имали између 25 и 20 година, стоји у саопштењу парка.
Међу тим побуњеничким групама су и Демократске снаге за ослобођење Руанде, познате под француским акронимом ФДЛР, етничка група Хуту супротстављена влади суседне Руанде и једна од последњих фракција руандских побуњеника активних у Конгу, наводи америчка агенција.
Препоручујемо

ПРЕМИНУЛО ВИШЕ ОД 70 ХИЉАДА ЉУДИ: Број заражених од короне у Африци прешао три милиона
10. 01. 2021. у 16:49

РУСКИ ИНСТРУКТОРИ У АФРИЦИ: Триста војника ће обучавати армију Цетралноафричке републике
22. 12. 2020. у 18:40

НИКО НЕ ЗНА ГДЕ СУ: Нестало 400 ученика после упада наоружаних бандита у школу
13. 12. 2020. у 14:05

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје
НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

3О ЛЕТА ОД "ОЛУЈЕ" - РУДАН ОШТРО О ХРВАТИМА: "Колико је Срба плутало у бунарима јер се нису укрцали у тракторе..."
ВЕДРАНА Рудан је коментарисала политичку и друштвену климу у Хрватској.
03. 08. 2025. у 16:23
Коментари (0)