МОСКВА ПОВЛАЧИ ЦРВЕНУ ЛИНИЈУ: Високи војни званичник запретио НАТО-у - Ако наставите овако, изазваћете озбиљан инцидент (ВИДЕО)
МОСКВА је упозорила да повећавање западне војне активности у близини руских граница на крају може имати опасне последице. Ове године се више НАТО-ових пловила и авиона приближило територији земље.
Фото: Принтскрин/Јутјуб
У разговору за владине новине Руска Газета, заменик руског министра одбране Александар Фомин подсетио је на недавне догађаје и оптужио САД и њихове савезнике да користе „агресивну реторику“.
- У 2020. години активност ваздушних и поморских снага (НАТО-а) се знатно повећала, а ситуације које могу довести до озбиљних инцидената се све више појављују - рекао је Фомин.
- Ове акције су биле отворено провокативне. Инциденти су избегнути само захваљујући високом нивоу професионалне обуке руских пилота и морнара.
Фомин је посебно приметио да је НАТО одржао поморску вежбу истог дана када је прослава Дана победе у Другом светском рату и да је забележено више летова америчких авиона „у непосредној близини руске границе“, преноси РТ.
Само у августу и септембру забележено је више од 15 летова америчких стратешких бомбардера.
Заменик министра подсетио је и на два недавна инцидента у којима су британски и амерички разарачи ушли у оно што Русија сматра територијалним водама.
Прошлог месеца, након упада УСС-а Џона Меккејнан-а, када је руска морнарица запретила да ће активирати пловило из својих вода у близини Владивостока, САД су поморске територијалне захтеве Москве назвале „прекомерним“.
- Спремни смо за професионални и конструктивни дијалог под условом поштовања принципа узајамног поштовања и међусобних интереса - закључио је Фомин.
Препоручујемо
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).
25. 03. 2026. у 10:29
Коментари (1)