АМЕРИКАНЦУ НИЈЕ ДОБРА РУСКА ВАКЦИНА: Амбасадор САД у Москви одбио да прими "Спутњик В"

Новости онлине

27. 12. 2020. у 22:42

АМЕРИЧКИ амбасадор у Москви Џон Саливен захвалио је руском Министарству спољних послова на препоруци да се вакцинише вакцином против вируса корона "Спутњик В“ развијеном у Русији, али је рекао да то неће учинити, написала је на Твитеру аташе за медије америчке амбасаде у Русији Ребека Рос.

АМЕРИКАНЦУ НИЈЕ ДОБРА РУСКА ВАКЦИНА: Амбасадор САД у Москви одбио да прими Спутњик В

Фото: ЕПА

- Амбасадор Саливен захваљује Министарству спољних послова Русије на предлогу да се вакцинише, али не би желео да узме дозу ‘Спутњика В’ намењену држављанину Русије - написала је Росова.

Она је изразила задовољство што су две америчке вакцине до сада одобрене и већ помажу у борби против ковид-19 широм света.

Раније је на Фејсбук страници америчке дипломатске мисије објављена фотографија Саливеновог писма у којем дипломата признаје да се у одлазећој години "понашао веома добро, носио маску, држао растојање“ и да тражи од Деда Мраза вакцину против вируса корона, нову хокејску палицу и патике за трчање.

Министарство спољних послова Русије је на свом Твитер налогу одговорило на Саливеново писмо наводећи да, уколико амерички Санта још није испунио жеље америчког дипломате, Деда Мраз има поклоне за њега. У Министарству су подсетили да је руска вакцина "Спутњик В“ добила одобрење за коришћење код особа старијих од 60 година.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - То је лицемерно!

"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"

КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.

04. 02. 2026. у 13:32

Коментари (1)

ОДЛОЖИО САХРАНУ ОЦА ЗА ДВЕ НЕДЕЉЕ! Разлог? Да би могао да учествује на Олимпијским играма!