БАЈДЕН И КАМАЛА ЛИЧНОСТ ГОДИНЕ: Уредништво "Тајма" донело одлуку, "нова визија" за подељену Америку
УГЛЕДНИ амерички магазин Тајм прогласио је изабраног председника Џо Бајдена и Камалу Херис за личност године.
Фото: ЕПА
У образложењу уредништва магазина, које одлучује о избору, наводи се да су њих двоје понудили обнову земље, а да је "Америка купила оно што су продавали", наводи Тајм.
Бајден и Херис однели су победу на недавно одржаним председничким изборима у САД.
- За промену америчке приче, за показивање да су снаге емпатије веће од беса поделе, за дељење визије исцељења у ожалошћеном свету, Џо Бајден и Камала Херис су ТИМЕ-ова личност године - написао је уредник Тајма Едвард Фелсентал.
Додаје се да је Бајден имао визију, а да је Херис прва жена, први Афроамериканац и први Американац азијског порекла на месту потпредседника САД.
По избору читалаца, који је објављен пре четири дана личност године су лекари који се боре у првим редовима против пандемије корона вируса.
Тајмова награда за личност године додељује се од 1927. године, а прошле године личност године је била шведска еколошка активисткиња Грета Тунберг.
Препоручујемо
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)
ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.
17. 02. 2026. у 20:01
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (1)