АМЕРИКАНЦИ СЕ ПОВЛАЧЕ ИЗ СИРИЈЕ: Колоне са тенковима и цистернама прешле у Ирак
АМЕРИЧКА команда пребацила је још једну колону од 50 јединица оклопне технике са територије Сирије у суседни Ирак, јавила је телевизија „Сирија“.
Фото: Танјуг/АП
Како су навели, осим тенкова и оклопних возила, гранични прелаз „Валид“ прешле су и цистерне „са незаконитом сиријском нафтом“.
Како је нагласила телевизија, нафта је била извезена са нафтних поља која се налазе у провинцијама Дејр ел Зор и Хасеке и која се налазе под контролом америчких војника и курдских формација „Демократских снага Сирије“. Што се тиче војне технике, она је на ирачку територију пребачена са америчке базе Хараб ел-Дејра.
Фото: ЕПА
Сиријско-ирачку границу су 16. и 20. новембра прешле још две америчке колоне са тенковима и војним камионима.
Како пишу медији, од 2015. године САД су на територији североисточне Сирије направили девет база. Четири се налазе поред нафтних поља у Дејр ел Зору, док су пет у суседној провинцији Хасеке.
У октобру је у Сирији стигло 500 америчких војника који су помагали курдским формацијама у борби против терориста ДАЕШ-а.
rs.sputniknews.com
Препоручујемо
КРАЂА СИРИЈЕ: Док трају борбе, Турци опустошили Африн и развили прави бизнис (ФОТО)
23. 11. 2020. у 15:07
(УЗНЕМИРУЈУЋИ ФОТО) ГЕРИЛА РАЗБИЈА ТЕРОРИСТЕ: Турци се хватају за главу, има мртвих
23. 11. 2020. у 10:42
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ЈК ШОКИРАЛА: Открила откад НИЈЕ спавала са Душком, а били још у браку - посреди су ГОДИНЕ
ПЕВАЧИЦА Јелена Карлеуша, гостовала је код свог пријатеља и водитеља Бојана Јовановског, познатијег као Боки 13.
31. 12. 2025. у 13:35
Коментари (0)