"ПАШИЊАН ВИШЕ НИЈЕ ПРЕМИЈЕР!" Опозиција најавила велики антивладин митинг
СТРАСТИ у Јерменији се не смирују, након што је синоћ премијер Никол Пашињан потписао са премијером Азербејџана Илхамом Алијевим и председником Русије Владимиром Путином изјаву о прекиду ватре у Карабаху. Полиција, ипак, позива незадовољни народ да не излази на улице, јер се држава и даље налази у ратном стању.
Фото: UNTV via AP
Лидер опозиционе партије „Просвећена Јерменија“ Едмон Марукјан затражио је оставку Пашињана, након што буде укинуто ратно стање у земљи.
- Једно је сигурно: јерменски народ није изгубио. У овом случају је изгубио руководилац земље. Ми не можемо да живимо са губитничким руководиоцем и он треба да оде. Како и када, разгораваћемо након решења војних питања и питања безбедности - рекао је Марукјан.
Он је додао да Јерменије, која заједно са Карабахом има површину од 42.000 квадратних метара и чији премијер Никол Пашињан више нема.
- Та Јерменија више не постоји, између осталог и због политике коју је водио Пашињан и документа који је потписао - рекао је Марукјан.
Опозиција је за сутра најавила велики антивладин митинг у Јеревану, иако су таква окупљања забрањена због ратног стања у којем се земља налази.
Подсетимо, синоћ, након што је објављено да је потписана изјава о прекиду ратних дејстава у Карабаху народ је изашао на улице Јеревана. Прва на удару незадовољне масе потписаним документом нашла се Влада.
Разјарена маса се окомила и на председника скупштине Арарата Мирзојана. Он је био извучен из аутомобила и пребијен, након чега је био примљен у болницу где је оперисан. Више о томе читајте ОВДЕ.
(Спутњик)
Препоручујемо
"ОЧИТАЛИ СМО ИМ ЛЕКЦИЈУ!" Чавушоглу оптужио Јермене, па проговорио о плановима Турске
10. 11. 2020. у 17:27
РУСКИ ШКОРПИОНИ: Није случајно Путин послао ову моћну бригаду да чува Јермене (ВИДЕО)
10. 11. 2020. у 16:51
ОГЛАСИО СЕ ПРИТАЈЕНИ ЏИН: Техеран изнео свој став о прекиду ватре на Кавказу
10. 11. 2020. у 13:20
ПАШИЊАНОВО ИЗВИЊЕЊЕ ЈЕРМЕНИМА: Ја сам одговоран за ову ситуацију (ВИДЕО)
10. 11. 2020. у 13:05
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)