АМЕРИКУ ТЕК ЧЕКАЈУ ПРОБЛЕМИ: Најављен значајан раст броја заражених короном у Њујорку
ГУВЕРНЕР Њујорка Ендру Куомо изјавио је данас да очекује да ће број случајева корона вируса наставити да расте током зиме у тој савезној америчкој држави.
Фото: АП
- Бројеви су неспорни. Најбоље што можемо да урадимо јесте да се носимо с тим порастом - рекао је Куомо, преноси Ројтерс.
Он је додао и да се може очекивати раст броја позитивних на корона вирус све док вакцина не буде доступна већем делу популације.
Раније данас градоначелник Њујорка Бил де Блазио упозорио да би тај град могао да уђе у другу фазу пандемије и да би Њујорчани могли да буду суочени с новим рестриктивним мерама.
Де Блазио је казао да сматра да боравак у ресторанима, чак и када је у смањеном капацитету гостију, треба поново размотрити, али је додао да је коначна одлука на гуверенеру Куому.
Препоручујемо
НОВИ РЕЖИМ УЛАСКА У ДРЖАВУ: Њујорк уводи карантин пре тестирања на корону
01. 11. 2020. у 00:46
СКОРО 1.500 ЗАРАЖЕНИХ: У Грчкој мање позитивних на корону, преминула 41 особа
09. 11. 2020. у 22:34
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића
ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.
07. 11. 2025. у 14:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ
ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.
09. 11. 2025. у 13:28
Коментари (0)