ЈЕРМЕНИЈА СЕ ОБРАТИЛА ПУТИНУ: "Молимо Русију за помоћ!"
ПРЕМИЈЕР Јерменије Никол Пашињан обратио се председнику Русије Владимиру Путину са молбом да покрене консултације како би се размотрило у ком виду и обиму би Русија могла да пружи помоћ Јерменији по питању осигуравања безбедности.
Фото АП
Како се наводи у саопштењу јерменског Министарства одбране, у писму које је Пашињан упутио Путину предочено је целокупно тумачење актуелне ситуације на терену, као и сви изазови које носи „војна агресија Азербејџана на Нагорно-Карабах“.
С тим у вези Пашињан је затражио од Путина да што пре покрене консултације како би се одредио обим руске помоћи и то на основу савезништва које постоји између Русије и Јерменије.
Подсетимо, недавно је у Женеви завршен сусрет шефова дипломатије Азербејџана и Јерменије по питању сукоба у Нагорно-Карабаху.
Министри су постигли договор да се не спроводе напади на цивилне објекте у зони конфликта, али и да се састави списак свих ратних затвореника како би могла да се спроведе њихова размена.
(Спутњик)
Препоручујемо
АЗЕРИ НАПРЕДУЈУ СА ЈУГА: Приближили се на 5 км од КЉУЧНОГ ГРАДА у Нагорно-Карабаху
29. 10. 2020. у 19:13
ОГЛАСИО СЕ БАКУ: Оборили смо два јерменска Су-25, гађан Тертер током посете дипломата
29. 10. 2020. у 12:41
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића
ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.
07. 11. 2025. у 14:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ
ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.
09. 11. 2025. у 13:28
Коментари (0)