СИРИЈАЦ НОЖЕМ НАПАО ТУРИСТЕ: Ухапшен радикални исламиста који је у Дрездену убио једног мушкарца
НЕМАЧКА полиција ухапсила је 20-годишњег Сиријца осумњиченог да је почетком октобра напао ножем двојицу туриста у источном граду Дрездену, усмртивши једног од њих, саопштила је данас полиција.
Фото: АП
Осумњичени је приведен касно синоћ када су истражитељи пронашли трагове који га повезују са злочином, саопштила је полиција из Дрездена, пренео је Ројтерс.
Магазин "Шпигел" објавио је да је осумњичени годинама познат немачким властима као исламиски радикалиста.
Био је осуђен на више од две године затвора због подстрекивања на злочин против државе и регрутовања чланова за Исламску државу у прошлости.
Сиријац је дошао у Немачку 2015. године на врхунцу мигрантске кризе и одбијен му је азил, пренео је "Шпигел".
Разлог напада био је нејасан.
Жртве, једна стара 53, а друга 55 година, били су Немци из западне државе Северна Рајна-Вестфалија који су били на одмору у Дрездену, навела је полиција.
У нападу ножем они су тешко повређени, а 55-годишњак је касније преминуо
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ХРВАТСКИ МУП НЕГИРА ОПТУЖБЕ О НАСИЉУ НАД МИГРАНТИМА: "Никада не пишу о хуманости полицајаца, колико људи су спасили"
21. 10. 2020. у 14:14 >> 14:19
"МУЧНИ И ШОКАНТНИ НАПАДИ": Хрватска полиција се иживљавала над мигрантима
21. 10. 2020. у 11:52 >> 12:04
ТРАМП УКАЗАО НА ОПАСНОСТ ЕКСТРЕМНЕ ЛЕВИЦЕ: Претворили би земљу у избеглички камп
18. 10. 2020. у 15:46
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)