У БИХ СЕ ВЕЋ РАДУЈУ БАЈДЕНУ: Желе да поново буду у фокусу Америке

Тањуг

21. 10. 2020. у 23:09

ПРЕДИЗБОРНИ програм демократског кандидата на америчким председничким изборима Џозефа Бајдена јасно упућује на то да ће се САД под његовим вођством ангажовати на подручју БиХ зато што је то стратешки важно за САД, сматра бивши члан Председништва БиХ Харис Силајџић.

У БИХ СЕ ВЕЋ РАДУЈУ БАЈДЕНУ: Желе да поново буду у фокусу Америке

П.Милошевић

Он је казао да је за БиХ важно да Бајден истиче да ће САД у БиХ радити заједно са ЕУ и НАТО.

- То је ново у односу на досадашњу политику САД када та сарадња није била најбоља. У том документу истиче да БиХ мора остати целовита са пуним суверенитетом и мултиетничка, грађанска држава - истакао је Силајџић.

Колико је значајна потенцијална промена америчке политике према БиХ, по њему, види се из вакуума који је настао када се фокус америчке политика повукао са простора БиХ.

- Једна велика празнина. Током агресије, у САД смо имали пријатеља. Волео бих да обрате пажњу и сигуран сам да ће доћи до пуног ангажмана - закључио је он.

Портал Кликс наводи да је у свом изборном програму за новог америчког председника Бајден један део свог плана посветио и Босни и Херцеговини.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.

17. 04. 2026. у 13:13

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

Шешељ о Петеру Мађару: Политичка еуфорија траје кратко као заљубљеност, па после сурова реалност показује своје зубе