ИЗВРШИТЕ ПРИТИСАК НА ТУРСКУ: Важан апел јерменског председника за НАТО и ЕУ - Ердоган свуда око себе ствара нестабилност!

Новости онлајн

19. 10. 2020. у 17:35

ПРЕДСЕДНИК Јерменије Армен Саркисјан позвао је Европску унију и НАТО да изврше притисак на Турску која, према његовим речима, сеје нестабилност на Јужном Кавказу.

ИЗВРШИТЕ ПРИТИСАК НА ТУРСКУ: Важан апел јерменског председника за НАТО и ЕУ - Ердоган свуда око себе ствара нестабилност!

Foto AP

- Позивам све у Бриселу да изврше притисак на Турску. Пре свега, морају да одлуче шта је прихватљиво, јер ће дејства Турске наштетити НАТО-у, његовој репутацији и основној идеји да је то савез који постоји ради заштите од непријатеља- рекао је Саркисјан.

Јерменски председник сматра да ће мешање Турске у сукоб у Карабаху на страни Бакуа променити геополитику Јужног Кавказа, претворивши Азербејџан у турско упориште на путу ка ширем региону и утицају Анкаре на цевоводну мрежу.

Он је упозорио да би сиријски терористи у Азербејџану могли постати фактор дугорочне регионалне нестабилности.

- Они ће тамо створити још једну зону нестабилности која ће угрожавати Азербејџан, Русију, Јерменију и Иран - истакао је Саркисјан.

- Стиче се утисак да Ердоган свуда око себе ствара нестабилност, уништавајући тренутни статус кво. У том мору нестабилности Турска, чини се, плови прилично мирно, јер јој омогућава да се игра са свима - закључио је јерменски лидер.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.

20. 04. 2026. у 20:41

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Потврђена идиоткиња! Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: Фашистички олош, издала бираче

"Потврђена идиоткиња!" Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: "Фашистички олош, издала бираче"

ИТАЛИЈА је упутила оштар протест Русији након увредљивих изјава руског ТВ водитеља на рачун премијерке Ђорђе Мелони, док јој је председник државе пружио подршку и осудио скандалозне коментаре.

22. 04. 2026. у 08:44

Коментари (0)

Најзгоднија преваранткиња 21. века донела шок-одлуку! Свет је затечен, после најновијег скандала је нестала, а сада...