БЛИЗУ СМО ХУМАНИТАРНЕ КАТАСТРОФЕ: Премијер Јерменије отворено о ситуацији о Нагорно-Карабаху
СИТУАЦИЈА у у Карабаху је близу хуманитарне катастрофе, изјавио је премијер Јемрније Никол Пашињан.
Фото АП
Пашињан је на састанку са амбасадорима страних држава рекао да је ситуација на јужном фронту напета и да се не поштује примирје.
Он је потврдио да је Азербејџан прекрши договор о прекиду ватре који је постигнут у Москви. Одмах након што је ступило на снагу примирје, Азербејџан је покушао да заузме град Гадрут“.
По његовим речима, у подручју Гадрута су у току борбе, војска Карабаха изводи операцију за неутралисање противничких група.
- У зони карабашког конфликта смо близи хуманитарне катастрофе, ако не и на прагу хуманитарне катастрофе. Једини начин да се спречи та катастрофа је признање права народа Нагорно-Карабаха на самоопредељење и признање независности - рекао је Пашињан.
(Спутњик)
Препоручујемо
АНКАРА НЕ ЖЕЛИ ПРЕКИД РАТА: Министар одбране Турске упутио захтев Шојгуу
12. 10. 2020. у 15:47
АЛИЈЕВ ПРОВОЦИРА ПАШИЊАНА: "Нека захвали Путину што је опет спасао Јерменију"
11. 10. 2020. у 17:19
РУСИЈА И ТУРСКА ПОТВРДИЛЕ: Неопходно испуњавање свих тачака договора о Карабаху
11. 10. 2020. у 16:59
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића
ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.
07. 11. 2025. у 14:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ
ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.
09. 11. 2025. у 13:28
Коментари (0)