КОРОНА У САД: Део савезних држава бележи рекордан дневни пораст броја новооболелих
БРОЈ случајева новооболелих од корона вируса у Сједињеним Државама достигао је максимум у поређењу са претходна два месеца, а 10 од 50 америчких држава, пријавило је рекордан дневни пораст броја новозаражених.
Танјуг-АП
У петак је пријављено више од 58.000 инфекција, а пети дан заредом повећан је и број хоспитализација.
Према подацима Универзитета Џонс Хопкинс - у Сједињеним Државама потврђени случајеви приближавају се бројци од седам милиона и 700.000, пише Глас Америке.
Од последица коронавируса преминуло је скоро 214.000 људи.
Десет од педесет америчких држава, известила је агенција Ројтерс, пријавило је рекордан пораст броја новооболелих пацијената - укључујући и државе Средњег запада Индијану, Минесоту, Мизури и Охајо.
Истовремено, државе Висконсин и Илиноис, други дан заредом бележе више од 3.000 нових случајева што се, извештава агенција Ројтерс, није догађало ни током пролећног врхунца пандемије коронавируса.
И у државама са запада САД - Монтани, Новом Мексику, Вајомингу, Оклахони и Западној Вирџинији бележе се рекордно повећање броја случајева на дненвом нивоу.
Услед пораста броја новооболелих - болнице у неколико америчких држава изложене су све већем броју пацијената.
Аркансас, Канзас, Мизури, Монтана, Северна Дакота, Оклахома и Висконсин - известиле су у петак о рекордном броју хоспитализованих пацијената.
У болницама широм САД смештено је 34.000 људи - што представља пораст од 18 одсто у последње две недеље.
Смртност од последица ковида-19 на националном нивоу опада, у просеку од тог вируса живот изгуби 700 људи дневно.
Међутим, и ту има изузетака, па су три америчке државе, Арканзас, Мизури и Монтана известиле су у петак о рекордном једнодневном порасту смртних случајева.
Здравствени стручњаци, међутим, упозоравају да је то индикатор који расте неколико недеља након пораста броја новооболелих.
Упркос свему томе у Сједињеним Државама на федералном нивоу није донета обавезујућа одлука о ношењу маски. Такође, према подацима агенције Ројтерс, у 17 америчких држава од грађана се не тражи ношење маски.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)