ПОЧИЊЕ НАЈВЕЋИ 5Г ЕКСПЕРИМЕНТ ПЕНТАГОНА: Америчка војска спроводи испитивања нове технологије, издвојили су стотине милиона долара
АМЕРИЧКА војска удружила се са више компанија да би спровела „опсежне експерименте“ са 5Г технологијом, који укључују и „борбена дејства“ одређених система, у пројекту који би требало да кошта 600 милиона долара.

Фото: Депоситпхотос
Оцењујући 5Г технологију „темељним покретачем свеамеричке одбрамбене модернизације“, Пентагон је у четвртак најавио масовну истраживачку иницијативу, која ће стотине милиона долара издвојити за 15 приватних компанија које ће вршити тестирања на пет америчких војних локација.
- Данас је Министарство одбране најавило 600 милиона долара за експериментисање и тестирање 5Г технологија на пет америчких војних полигона, што представља највеће свеобухватне 5Г тестове за апликације двоструке намене на свету - наводи се у саопштењу Пентагона и додаје да ће у експериментима учествовати стручњаци из „неколико индустрија и научних дисциплина“.
- Пројекти ће укључивати пилотирање у виртуелној реалности са 5Г технологијом за планирање и обуку мисија, тестирање паметних складишта 5Г технологијом и процену 5Г технологија за побољшање команде и контроле - наводи Пентагон.
Међу изабраним компанијама су телекомуникацијски гиганти „АТ&Т“, „Нокија“ и „Ериксон“, добављач обавештајних и информатичких технологија „Буз-Ален Хамилтон“, истраживачки огранак „Џенерал електрика“ и подружница ваздухопловног гиганта „Џенерал дајнамикс“.
Један од пројеката ког спроводи „АТ&Т“ у ваздухопловној бази Нелис у Невади односи се на примену 5Г технологије на системе „дистрибуиране команде и контроле“ како би се „помогло у ваздушној, свемирској и сајберпросторној борби“ и побољшала комуникација за мобилне командне центре у борбеним сценаријима.
У заједничкој бази „Луис – Мекорд“ у држави Вашингтон, „АТ&Т“ ће заједно са „Буз-Аленом“ и још две компаније радити на развоју 5Г технологије виртуелне реалности за обуку, планирање мисија и за „оперативну употребу“.
Експерименти ће се обављати и у ваздухопловној бази Хил у Јути, логистичком центру маринаца у Џорџији и калифорнијској морнаричкој бази у Сан Дијегу, где ће компаније развијати системе „паметног складиштења“ и радити на интеграцији 5Г мреже и радарских система војног ваздухопловства.
(Спутњик)
Препоручујемо

КРЕЋУ ТУРЦИ? Парламент Турске спреман да размотри слање војске у Нагорно-Карабах
09. 10. 2020. у 15:09

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)