НОВИ СНИМАК ЛИКВИДАЦИЈЕ ЈЕРМЕНСКИХ ВОЈНИКА: Азери заузели нова упоришта на контакт линији у Карабаху (ВИДЕО)
МИНИСТАРСТВО одбране Азербејџана саопштило је да су оружане снаге ове земље заузеле нова упоришта на контакт линији у Карабаху, а да је јерменска страна претрпела велике губитке.
Фото: Azerbaijan's Defense Ministry
Као резултат предузетих мера, непријатељ трпи велике губитке у људству и војној техници, наводи се у саопштењу Министарства.
Министарство је такође објавило видео који наводно приказује уништење јерменских војника и технике.
Ситуација у Нагорно-Карабаху ескалирала је крајем септембра. Баку и Јереван међусобно се оптужују за избијање сукоба. У Јерменији је објављено ратно стање и општа мобилизација. У Азербејџану је уведен полицијски час и делимична мобилизација.
Лидери Русије, Сједињених Америчких Држава и Француске позвали су Јереван и Азербејџан да хитно прекину сукобе и започну преговоре без предуслова.
Дешавања у Нагорно-Карабаху пратите у блогу уживо КЛИКОМ ОВДЕ!
(Спутњик)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
РАТ НА КАВКАЗУ: Јермени избацили 4.700 Азера из строја, помоћ из Турске путује преко Грузије (ФОТО/ВИДЕО)
03. 10. 2020. у 08:06 >> 16:24
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)