НОВИ СКОК ЗАРАЖЕНИХ ВИРУСОМ КОРОНА У ИНДИЈИ: Више од 94.000 у једном дану

ИНДИЈА је забележила 94.372 заражених корона вирусом у претходна 24 часа чиме је укупан број инфицираних у земљи достигао 4,75 милиона, јавило је данас индијско Министарство здравља.

НОВИ СКОК ЗАРАЖЕНИХ ВИРУСОМ КОРОНА У ИНДИЈИ: Више од 94.000 у једном дану

Фото: ЕПА

Такође је пријављено 1.114 умрлих у једном дану, чиме је укупан број умрлих од корона вируса у земљи достигао 78.586.

Док број инфицираних у Индији расте брже него било где на свету, број људи који се опорављају од вируса такође је нагло порастао. Стопа опоравка у земљи је 77,77 одсто и готово 70.000 опорављених људи пријављивано је сваки дан током септембра, навело је Министарство здравља.

Министарство је приписало ту високу стопу опоравка од ковида-19 агресивном тестирању и брзом надзору, иако стручњаци оцењују да Индија треба да спроводи више тестова с обзиром на огроман број становника.

Индија је постала друга најтеже погођена земља корона вирусом у свету после САД и сада тестира више од милион људи дневно.

Индијски Парламент треба да настави рад у понедељак уз строге мере физичког дистанцирања. Парламент је прекинуо рад у марту непосредно пре увођења општих мера изолације у земљи да би се сузбила пандемија.

Та строга изолација изазвала је велику економску кризу, па је индијска привреда имала пад од готово 24 одсто у другом кварталу, и најтеже је погођена међу водећим привредама света.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ПРИЧА О НАЈСТАРИЈЕМ СРПСКОМ КРСТУ