ОН ЋЕ ЗАМЕНИТИ "ВЕЧИТОГ" ШИНЗО АБЕА: Кишида објавио намеру да се кандидује за позицију премијера Јапана
ФУМИО Кишида, јапански посланик који је био министар спољних послова у другом и трећем кабинету премијера Шинзо Абеа, кандидоваће се на позицију новог шефа јапанске владе, пише РИА Новости.

Фото: ЕПА
Прошлог петка јапански премијер са најдужим стажем најавио је своје планове да се пензионише због здравствених проблема.
Владајућа Либерално-демократска партија (ЛДП) изабраће Абеову замену за лидера странке. Експери су сигурни да ко год буде изабран на позицију шефа партије, готово сигурно постаје и премијер земље, будући да ЛДП има већину у јапанском парламетну.
Кишида, 63, формално је у уторак објавио своју одлуку да се кандидује за челну функцију.
Он је био министар спољних послова између 2012. и 2017, а тренутно је председавајући ЛДП-овог Савета за истраживање политике.
Препоручујемо

ИЗРАЕЛ РАКЕТИРАО ДАМАСК: Реаговала сиријска ПВО, има погинулих војника (ВИДЕО)
01. 09. 2020. у 01:17

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"
У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.
11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?
РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.
10. 05. 2025. у 12:06

БИЛИ КАО БРАЋА ТРИДЕСЕТ ГОДИНА: Дејо поцепао слику с њим - некадашњи репрезентативац открио разлоге свађе
ЛЕГЕНДАРНИ фудбалер Дејан Савићевић пре неколико година поцепао је фотографију са некадашњим саиграчем и великим пријатељем Бранком Брновићем.
11. 05. 2025. у 10:29
Коментари (0)