„МОЋНА ТЕРАПИЈА” У САД одобрено лечење крвном плазмом опорављених
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп саопштио је у недељу да је Агенција за храну и лекове (ФДА) по хитном поступку одобрила коришћење крвне плазме опорављених од Ковида-19 за лечење заражених корона вирусом.

Фото АГН Москва
Трамп је ту одлуку објавио на конференцији за новинаре у Белој кући рекавши да је плазма опорављених "моћна терапија", преноси АП.
Рекао је да ће поступак ФДА проширити приступ лечењу које се већ користи.
Лечење подразумева преношење антитела опорављеног пацијента на пацијента који је заражен Ковидом.
Бела кућа је раније саопштила да ће председник Доналд Трамп објавити "велики пробој у лечењу коронавируса", пандемије због које је у Сједињеним Државама умрло више од 176.000 а заражено скоро 5,7 милиона људи - више него у било којој другој земљи света, пренео је Глас Америке.
Дан раније, Трамп је, без доказа, оптужио "дубоку државу и слично", односно "људе у сенци" у америчкој Агенцији за храну и лекове да "отежавају фармацеутским компанијама да пронађу људе како би тестирале вакцине и третмане".
Трамп је чак на Твитеру, без доказа, изнео тврдњу да званичници у америчкој агенцији за регулативу лекова "оцигледно покушавају да одложе проналажење одговора на вирус до после избора 3. новембра".
Препоручујемо

ОД ДАНАС ПОПУШТАЊЕ МЕРА У СРБИЈИ Ево шта ћемо све моћи да радимо и под којим условима
24. 08. 2020. у 08:24

НАЈАВА МИНИСТРА ЗДРАВЉА: Италија се неће поново затварати упркос порасту броја случајева
23. 08. 2020. у 13:09

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом
ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.
06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: "Није довољно јак!" Мађар окренуо леђа америчком лидеру?
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан досад је био један од највернијих европских савезника Доналда Трампа, посебно када је реч о рату у Украјини и обећањима о брзом постизању мира. Али током викенда по први пут јавно је критиковао америчког председника, поручивши да Трамп, барем засад, није показао довољно снаге да увери европске лидере да зауставе рат.
06. 08. 2025. у 16:06
Коментари (1)