МОСКВА УВЕК САВЕЗНИК: Лукашенко жали што је Русија променила "братски однос"
БЕЗ обзира на то што је Москва променила "братске односе" са Минском и свела их на "партнерске", Русија ће увек бити близак савезник Белорусији, ма ко био на власти код нас и у Русији.

AP Photo
Наши савезнички односи су непролазан фактор, рекао је Александар Лукашенко јуче, обраћајући се, уочи председничких избора 9. августа, нацији, из Дворца Републике у Минску.
- Русија се боји да нас не изгуби, а и Запад показује велики интерес, али наш одговор је познат: ми смо за сарадњу, а Русија ће увек бити наш близак савезник - рекао је Лукашенко.
Поменуо је и недавно хапшење 32 припадника руске војне приватне компаније "Вагнер" недалеко од Минска. Поручио је онима који су их послали да престану да лажу.
- Прво су говорили да су у транзиту и да је преко Инстанбула требало да оду у Судан, а сада тврде да су их послали у Венецуелу - казао је белоруски лидер. - А заправо су их упутили са задатком у Белорусију.
Говорећи о предстојећим изборима, Лукашенко је назвао супарнике "сиротицама које не знају шта раде, а раде шта су им газде написале да раде".

AP Photo
- Док свет гладује, у Белорусији је невиђени род пшенице - казао је Лукашенко, и додао да треба да се престане са веровањем како ће "поштени избори да дају мистичну слободу бизнису". - Прави бизнисмени развијају се од нуле, а не од приватизације државне имовине.
Похвалио се да у Белорусији нису размазили своје чиновнике ни платама ни привилегијама, што је била јасна алузија на стање у Русији када су у питању руководиоци државних компанија који имају огромне плате и бонусе.
Говорећи о негативним факторима, Лукашенко је рекао да је због свађа са "Гаспромом" буџет Белорусије изгубио милијарду и по рубаља. На другој страни је хвалио Кину која је раширила економску сарадњу са Белорусијом, а у време епидемије короне руководство у Пекингу је послало медицинске уређаје.
идемо у пропаст
- Наша планета постепено, али сигурно, клизи у пропаст. Чини се да је довољно запалити обичну шибицу и планета ће експлодирати - рекао је Лукашенко. - Свет постаје све нестабилнији и непредвидљивији, а неслагања између држава и савеза накупљена током последњих деценија прелазе у критичну фазу сукоба.
УСТАВ
Лукашенко је предложио да се у наредних пет година промени устав, уз напомену да "то треба учинити на референдуму, а не на митинзима по трговима".

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."
НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.
04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11
Коментари (4)