АФЕРА ОКО ЛАЖНИХ ТЕСТОВА: Мање тестираних након скандала са резултатима

Танјуг

19. 07. 2020. у 17:19 >> 17:16

У БАНГЛАДЕШУ је број тестираних на корона вирус по дану смањен готово за пола, након скандала због издавања лажних негативних резултата пацијентима који уопште нису ни били тестирани.

АФЕРА ОКО ЛАЖНИХ ТЕСТОВА: Мање тестираних након скандала са резултатима

Депоситхпхотос

У току претходне две недеље дневни број тестираних на корона вирус у Бангладешу спао је са око 18.000, колико је износио крајем јуна, на нешто преко 10.000, наводи се из министарства здравља ове земље.

Нагли пад броја тестираних у овој земљи догодио се након хапшења више од десет особа, укључујући и директора једне болнице у Даки, због отпужби да су издавали лажне негативне резултате пацијентима који уопште нису ни били тестирани на корону.

Портпаролка министарства здравља Бангладеша тврди да је смањење броја тестираних последица смањења панике међу људима због пандемије корона вируса, пише Гардијан.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИР ВЕЋ У МАРТУ, УКРАЈИНА ИДЕ НА ИЗБОРЕ И РЕФЕРЕНДУМ? Ројтерс ексклузивно објавио детаље мировног споразума, али једна ствар кочи све

МИР ВЕЋ У МАРТУ, УКРАЈИНА ИДЕ НА ИЗБОРЕ И РЕФЕРЕНДУМ? Ројтерс ексклузивно објавио детаље мировног споразума, али једна ствар кочи све

АМЕРИЧКИ и украјински преговарачи разговарали су о амбициозном циљу да Русија и Украјина постигну мировни споразум до марта, иако је тај рок вероватно нереалан због недостатка договора о кључном питању територије, према речима три извора упозната са разговорима, ексклузивно је објавио Ројтерс.

06. 02. 2026. у 22:55

ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - То је лицемерно!

"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"

КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.

04. 02. 2026. у 13:32

Коментари (0)

ЗГРОЗИЛА И РУСИЈУ И - МАЂАРСКУ! Тенисерка из Украјине којој је Хрватска у срцу - натерала и мађарског министра спољних послова да реагује!