ОГРОМАН ПОЖАР У ФАБРИЦИ ОБУЋЕ: Драматични призори у Кини (ВИДЕО)
КИНЕСКО Министарство за ванредне ситуације послало је радни тим у град Ђинђанг у провинцији Фуђијан како би координирао гашење великог пожара и спасилачке операције у фабрици обуће, у којем има погинулих и повређених.
Foto: Zheng Liang/Xinhua via AP
Пожар је избио данас око поднева у локалној фабрици, а надлежне службе одмах су покренуле акцију спасавања, пренела је Синхуа.
Ресорно министарство је саопштило да континуирано прати ситуацију и координира напоре у гашењу ватре, проналажењу евентуално заробљених особа и пружању медицинске помоћи повређенима.
На место несреће послато је 183 ватрогасца и спасилаца са 35 возила, а гашење пожара и даље траје.
Надлежни органи покренули су истрагу како би утврдили узрок избијања пожара и спречили сличне инциденте у будућности.
Број повређених и погинулих за сада није познат.
(Танјуг)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
У КИНИ НИЧЕ НОВИ ГИГАНТСКИ ЗИД: Овај је зелен и циљ му је да спаси свет (ВИДЕО)
06. 07. 2026. у 20:06
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?
ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.
09. 07. 2026. у 13:29
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)