"УПОЗОРИЛИ СМО ВАС!" Шојгу запретио: Напад на Кијев могао би да буде изведен у сваком тренутку
УПОЗОРЕЊЕ страним амбасадорима да напусте Кијев је потпуно озбиљно, рекао је секретар Савета безбедности Русије Сергеј Шојгу новинарима на конференцији за новинаре на I Међународном форуму о безбедности, преноси ТАСС.
Фото: Russian Defense Ministry Press Service via AP
Напад на Кијев, на који је Русија упозоравала, могао би да се догоди у сваком тренутку, а Русија је показала да има све што је потребно за то, навео је Шојгу.
- Ово се може догодити у сваком тренутку. И када будемо сматрали да је одговор неопходан снагом о којој смо више пута говорили, одговорићемо на терористички акт који је однео животе наших младих људи. Стога смо у овом случају упозорили на снагу напада – и то смо и показали. Имамо све што је потребно за то. Ако неко мисли да Русији више ништа није преостало, па је применила такво оружје, дубоко греши - рекао је Шојгу.
Према његовим речима, чим се у Украјини појави погон за производњу муниције, руске снаге покрећу ударе на њега.
Он је напоменуо и да су све акције Русије видљиве, као и да она на њих претходно упозорава.
- У овом случају, поменули сте упозоравање амбасадора да напусте Кијев – то је урађено потпуно озбиљно и свесно - рекао је Шојгу.
Осим тога, истакао је да ниједна земља не може да се пореди са Русијом по припремљености и опремљености своје војске. Он је подсетио да је основни узрок Специјалне војне операције "истина о Донбасу коју су дуго покушавали да не виде".
Подсетимо, 22. маја, у нападу украјинских снага на колеџ и интернат у Старобељску, ЛНР, погинула је 21 особа, док их је 65 повређено.
Министарство спољних послова Русије је касније саопштило да руска војска приступа систематским нападима на објекте украјинске одбрамбене индустрије у Кијеву.
Министарство је упозорило стране држављане, укључујући особље дипломатских мисија, да што пре напусте Кијев и упозорило становнике града да се држе подаље од војне и административне инфраструктуре.
(РТ Балкан)
БОНУС ВИДЕО:
РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо
Шокантно упозорење руског амбасадора: Европа јури у директан рат са Москвом
28. 05. 2026. у 16:00
РУСКИ МИНИСТАР ВОЈНИ ОБИШАО КОМАНДНИ ПУНКТ СВО: Ево шта је наложио војсци
28. 05. 2026. у 15:27
ШОЈГУ ПОТВРДИО: Настављамо да пружамо политичку подршку Републици Српској
28. 05. 2026. у 15:13
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)