"НАНЕТ ИМ ЈЕ ИСТОРИЈСКИ ПОРАЗ" Иран успео да сломи притиске САД и Израела

ВРШИЛАЦ дужности министра одбране Ирана бригадни генерал Маџид Ибн Реза изјавио је данас да су оружане снаге те земље успеле да нанесу "историјски пораз" америчком и израелском режиму у два наметнута рата, у јуну прошле године, и током марта и априла ове године.

НАНЕТ ИМ ЈЕ ИСТОРИЈСКИ ПОРАЗ Иран успео да сломи притиске САД и Израела

Фото: Maryam Rahmanian/Shutterstock Editorial/Profimedia

Ибн Реза је, у поруци коју је упутио својим колегама у муслиманским земљама поводом Курбан-бајрама (Празника жртвовања) који означава крај годишњег хаџа, рекао да постоји потреба за јачањем муслиманског јединства и сарадње на решавању проблема и поштовању права, преноси иранска телевизија Прес.

- Исламску Републику Иран напали су Сједињене Америчке Државе и ционистички режим два пута за мање од годину дана.

Ови акти агресије довели су до мученичке смрти вође Исламске револуције и групе војних заповедника, политичких званичника, цивила, невине деце и студената, уништавајући делове цивилне инфраструктуре земље", рекао је Ибн Реза.

Он је казао да су иранске оружане снаге у тим ратовима, уз подршку "муслимана и народа широм света који теже слободи" успеле да "нанесу историјски пораз угледу и кредибилитету непријатеља".

Додао је да је приоритет САД да подрже "злокобни" израелски режим који је током протеклих седам деценија скрнавио свети град Ал Кудс (Јерусалим) окупацијом исламских земаља, убијањем невиних и вршењем других гнусних дела.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

Заштитите себе и породицу од усијаног ентеријера аутомобила: Зашто све више возача пре лета затамњује стакла