ПУТИН: Русија ће наставити да развија своје стратешке нуклеарне снаге
РУСИЈА ће наставити да модернизује и развија своје стратешке нуклеарне снаге, изјавио је председник Русије Владимир Путин, током посете Московском институту за термотехнику (МИТ), кључном предузећу у руској одбрамбеној индустрији, у коме су развијени стратешки нуклеарни ракетни системи „топољ“, „топољ М“, „јарс“ и „булава“.
Photo: Tanjug/Alexander Kazakov (POOL)
Председник је истакао да ће држава наставити да развија ракетне системе способне да превазиђу све садашње и будуће системе противракетне одбране.
Према његовим речима, рад Московског института за термотехнику формирао је суверену школу ракетних система, која је дала непроцењив допринос јачању одбране. Он је додао да су совјетски развоји у ракетној техници и даље тражени.
Путин је, такође, током посете одликовао запослене у институту Орденом „За предани рад“.
(Спутњик)
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)