Израелски министар одбране: Суђење Нетанјахуу угрожава националну безбедност

ИЗРАЕЛСКИ министар одбране Израел Кац критиковао је данас наставак кривичног поступка против израелског премијера Бењамина Нетанјахуа, оценивши да он омета доношење одлука у области националне безбедности.

Израелски министар одбране: Суђење Нетанјахуу угрожава националну безбедност

Matteo Placucci/ZUMA Press Wire / Shutterstock Editorial / Profimedia

Кац је написао на платформи X да је током актуелне и осетљиве безбедносне ситуације Нетањаху морао да прекине судска рочишта како би примио хитне позиве од њега преко безбедне линије, што је описао као "штету по државну безбедност и апсурд који мора да престане", преноси Тајмс оф Израел.

Раније данас, одбрана израелског премијера затражила је од суда да додатно скрати данашње унакрсно испитивање, позивајући се на хитне безбедносне и дипломатске обавезе и да оно траје од 16 до 18 часова, након што су судије већ раније скратиле рочиште и одредиле да траје од 13.30 до 17 часова.

Суд је делимично прихватио захтев, наводећи да ће саслушање бити одржано од 16 до 19 часова.

Бењамин Нетанјаху је од 2020. године суочен са више кривичних поступака због наводне корупције, преваре и злоупотребе поверења.

Оптужбе се односе на три одвојена случаја, у којима га тужилаштво терети да је, између осталог, примао поклоне од бизнисмена и покушавао да утиче на медијско извештавање у своју корист. Он негира све оптужбе и тврди да је реч о политички мотивисаном процесу.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.

23. 06. 2026. у 08:02

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

КНЕЖЕВИЋ ПОСЛЕ НОВОГ УДАРА ЗАГРЕБА НА ЦРНУ ГОРУ: Протерати амбасадора Хрватске још данас!