Украјина кључа у руском котлу: Руси туку са копна, из ваздуха, са мора - Открили и због чега

М.А.С.

25. 04. 2026. у 12:50

РУСКЕ снаге су напале украјинске војно-индустријске и енергетско-индустријске комплексе као одговор на терористичке нападе кијевских милитаната, саопштило је Министарство одбране.

Украјина кључа у руском котлу: Руси туку са копна, из ваздуха, са мора - Открили и због чега

Tanjug/AP/Ukrainian Emergency Service

 - Извршен је масован удар употребом прецизног оружја дугог домета са копна, из ваздуха и са мора, као и дронова за нападе, на објекте одбрамбено-индустријске и енергетско-нафтне системе, као и на лучку инфраструктуру коју користе украјинске оружане снаге - саопштило је министарство, преноси РИА Новости. 

Од почетка специјалне операције, руска војска је уништила 671 авион, 284 хеликоптера, 137.522 дрона, 656 противваздушних ракетних система, 29.038 тенкова и других оклопних возила, 1.709 вишецевних ракетних система, 34.598 пољских артиљеријских оруђа и минобацача и 60.117 специјалних војних возила.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.

23. 04. 2026. у 14:21

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (0)

Ја сам онај кога тражите! Овако је ухапшен генерал Ратко Младић - у новчанику имао само три фотографије