"Запад Русији објавио отворени рат" Лавров: Користе кијевски режим као геополитичког ударног овна
ЗАПАД је Русији објавио отворени рат и користи кијевски режим и украјинску државу као геополитичког „ударног овна - рекао је руски министар спољних послова Сергеј Лавров.
Фото: AP Photo/Alexander Zemlianichenko, Pool
Он је навео да су перспективе сарадње са Западом, које су некада деловале реално, сада „отишле у неповрат“.
- У једном периоду наше историје, након стварања УН, ОЕБС-а и након нестанка Совјетског Савеза, перспективе суживота, па чак и сарадње са Западом чиниле су нам се веома реалним. Све је то отишло у неповрат. Нама је објављен отворени рат. За то се као ‘врх копља’ користи кијевски режим… Кијевски режим и украјинска држава отворено се користе као геополитички ударни ован - изјавио је Лавров.
Лавров је додао да западне земље покушавају да демонизују све руско како би оправдале своју политику.
Он је оценио да Брисел, Берлин, Париз и Лондон отворено говоре о припреми рата са Русијом у догледној будућности.
Колективни Запад покушава да сачува хегемонију
Колективни Запад настоји да по сваку цену сачува доминацију и обузда развој нових светских центара у Азији, Африци и Латинској Америци, изјавио је руски министар спољних послова Сергеј Лавров.
Он је оценио да је политика западних земаља данас главна претња међународном миру и безбедности.
Према његовим речима, стратешки циљ Запада остаје очување хегемоније и спречавање развоја конкурената из земаља такозване светске већине.
Лавров је такође рекао и да је Запад објавио рат Русији, док кијевски режим користи као "ударног овна".
САД у дијалогу са Русијом не користе политику ултиматума
- Сједињене Америчке Државе у дијалогу са Русијом не користе логику „ако не урадиш оно што тражим, казнићу те - изјавио је руски министар спољних послова Сергеј Лавров.
Он је навео да је такав приступ карактеристичан за односе Вашингтона са већином других држава, али да га у разговорима са Москвом, како је рекао, за сада није уочио.
Лавров је оценио да таква логика не представља баланс интереса и да се не може сматрати поштеним дијалогом.
Лавров и Дар разговарали о ситуацији у Персијском заливу
Шеф руске дипломатије Сергеј Лавров разговарао је телефоном са министром спољних послова Пакистана Мухамадом Исхаком Даром о руско-пакистанској сарадњи и ситуацији у Персијском заливу.
Руско Министарство спољних послова саопштило је да је Лавров високо оценио посредничку улогу Исламабада у напорима за постизање стабилног договора између Ирана и Сједињених Америчких Држава.
Русија је спремна да помогне напорима за постизање договора између Сједињених Америчких Држава и Ирана, саопштило је Министарство спољних послова Русије после разговора Сергеја Лаврова са пакистанским колегом.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо
Песков о новим санкцијама ЕУ: Имамо велико искуство у ублажавању истих
24. 04. 2026. у 17:35
Путин сазвао седницу Савета безбедности Русије: За столом борба против криминала
24. 04. 2026. у 17:06
Министри одбране Русије и Кине: Војна сарадња Москве и Пекинга посебно актуелна
24. 04. 2026. у 17:02
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Милановић изненадио све: "Хрватска нема непријатеља - осим Србије! ЕУ се претвара у ратни пројекат"
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић поручио је да његова земља нема непријатеља осим Србије, и упозорио да се Европска унија све више удаљава од мировног пројекта и јача процесе наоружавања, уз ограничен утицај мањих држава.
24. 04. 2026. у 11:29
Коментари (0)