ИРГЦ ПОРУЧИО ТРАМПУ: Ормуски мореуз под нашом контролом, сваки покушај проласка кршење примирја
МОРНАРИЦА Корпуса исламске револуционарне гарде (ИРГЦ) саопштила је данас да је Ормуски мореуз под контролом те организације и да ће сваки покушај проласка бити сматран кршењем примирја, на шта ће ИРГЦ "снажно одговорити".
Foto: Танјуг/AP Photo Vahid Salemi
У саопштењу се наводи да је Ормуски мореуз "под контролом и паметним управљањем" Морнарице ИРГЦ-а, преноси Ројтерс.
ИРГЦ је саопштила и да мореуз остаје отворен за "безбедан пролазак" цивилних пловила у складу са "специфичним правилима".
Раније данас амерички председник Доналд Трамп изјавио је да ће америчка морнарица блокирати све бродове који желе да уђу у Ормуски мореуз, или из њега изађу, као и да ће пресретати сваки брод у међународним водама који је платио путарину Ирану.
Трамп је критиковао Иран због наплаћивања бродовима проласка кроз мореуз, рекавши да "нећемо дозволити да Иран зарађује продајом нафте људима које воли, а не људима које не воли, или шта год да је то".
Он је рекао и да су САД распоредиле бродове за чишћење мина у Ормуском мореузу.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - АНГЕЛИНА ТОПИЋ ЗА "НОВОСТИ": Прва реакција после светске медаље
Препоручујемо
КО КОНТРОЛИШЕ НАЈВАЖНИЈИ ПЛОВНИ ПУТ? Шта показују нови снимци из дрона (ВИДЕО)
12. 04. 2026. у 18:00
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (0)