"И КОВЧЕЗИ СУ ПОЧЕЛИ ДА СТИЖУ У САД" Лукашенко открио шта је рекао Трампу пред инвазију на Иран
ПРЕДСЕДНИК Белорусије Александар Лукашенко изјавио је данас да је током ранијих разговора саветовао председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа да се Америка не укључује у сукоб између Израела и Ирана, пренела је агенција Белта.
Фото: Профимедиа
Лукашенко је рекао да је Трампу поручио да би Израел требало сам да води борбу против Ирана уколико то жели, упозоривши да би америчко укључивање довело до губитака међу америчким војницима и незадовољства у јавности.
- Рекао сам им: 'Израел је желео да се бори против Ирана - нека се боре. Нека се боре. Зашто се мешате? Тамо ћете сахранити свој народ'. И ковчези су полако почели да стижу у Америку - рекао је Лукашенко.
Белоруски председник је додао да сматра да су САД почеле постепено да се повлаче из конфликта и да је "здрав разум превладао", упркос, како је рекао, јавним изјавама о нападима и уништавању циљева у Ирану.
Говорећи о стратешким интересима у региону, Лукашенко је навео да је кључна тачка нафта и иранско острво Харг, које је значајан извозни терминал, али је додао да се оно налази стотинама километара од Ормуског мореуза и да не утиче директно на пролаз бродова кроз мореуз. Лукашенко је напоменуо да је Израел мала земља по територији и броју становника, али многе око себе сматра непријатељима и напада их.
- А са таквом државом и таквим становништвом не можете да освојите цео свет. Мислили су да ће то Американци урадити. Али су се на време уразумили - казао је белоруски лидер.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: РУСИЈА ТЕСТИРАЛА С-500! Погледајте снимак - ПВО систем оборио балистичку ракету
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
"СПРЕМАМО СЕ ЗА РАТ!" Застрашујуће речи Лукашенка: "Одговорићемо!" (ВИДЕО)
01. 04. 2026. у 21:25
"СПРЕМАМО СЕ ЗА РАТ" Лукашенко има поруку за оне који гледају Белорусију "преко нишана"
01. 04. 2026. у 12:35
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)