У КУВАЈТУ УХАПШЕНО ШЕСТ ОСОБА: Део мреже повезане са Хезболахом, планирали атентате
ПРИПАДНИЦИ кувајтског Министарства унутрашњих послова осујетили су "терористичку заверу", ухапсивши шесторо чланова мреже повезане са Хезболахом, а чији је циљ био извршенеј атентата на високе званичнике Кувајта, саоптшено је из кувајтског МУП-а.
Foto: Profimedia
Мрежа ухапшених састојала се од пет грађана Кувајта и једне особе којој је "одузето држављанство", пренела је Ал Џазира.
Кувајтске власти су идентификовале и пратиле 14 оптужених који су успели да побегну из земље, а међу њима су пет кувајтских држављана, пет особа са одузетим држављанствима, и по два иранска и либанска држављана.
Како се наводи, истрага је доказала директну везу осумњичених са Хезболахом.
Поред оптужби за планирање атентата, ухапшенима се на терет ставља о намера регрутовања појединаца за извршење тих задатака.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
ТЕХЕРАН У ПЛАМЕНУ: Снимци израелског и америчког рекетирања
Препоручујемо
"ЖИВ ЈЕ МОЏТАБА" Западни обавештајци: Из сенке доноси најтеже одлуке за земљу
25. 03. 2026. у 21:55
АРАКЧИ ПОРУЧУЈЕ: Нема преговора - нисте успели да остварите ратне циљеве против нас
25. 03. 2026. у 21:18
ЗЕЛЕНСКИ ТВРДИ: Русија покушава да уцени САД разменом обавештајних података са Ираном
25. 03. 2026. у 20:59
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).
25. 03. 2026. у 10:29
Коментари (0)