АЛИЈЕВ ПОДИГАО ВОЈСКУ, ПА ЗАПРЕТИО: Свака непријатељска сила ће осетити пуну моћ наше "Гвоздене песнице"

Председник Азербејџана наређује оружаним снагама да буду у "највишем степену борбене готовости".

АЛИЈЕВ ПОДИГАО ВОЈСКУ, ПА ЗАПРЕТИО: Свака непријатељска сила ће осетити пуну моћ наше Гвоздене песнице

Фото: Azerbaijani Presidential Press Office via AP

Илхам Алијев, председник Азербејџана, сазвао је у четвртак безбедносни састанак поводом наводног напада дроном у региону Нахчиван и у говору изјавио да ће "свака непријатељска сила осетити пуну моћ наше ‘Гвоздене песнице’".

Оружане снаге Ирана негирале су да су лансирале дронове на територију Азербејџана. Ипак, Алијев је рекао да Азербејџан "најоштрије осуђује овај гнусни терористички чин" и да је његова влада позвала иранског амбасадора у Министарство спољних послова у Бакуу.

"Одговорни морају бити приведени правди без одлагања", рекао је. "Иранска страна мора да пружи званично објашњење Азербејџану, упути извињење и обезбеди да починиоци буду кривично одговорни."

Алијев је изјавио да су оружане снаге Азербејџана "стављене у највиши степен борбене готовости и спремне су да спроведу све потребне операције".

"Нећемо толерисати овај ничим изазван чин терора и агресије против Азербејџана", рекао је Алијев.

Најновије информације о рату на Блиском истоку можете пратити у нашем блогу УЖИВО.

(Телеграф)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

НАКОН ПРЕСТАНКА РАДА НА РТС-У: Огласила се Косјерина, ево где се налази (ФОТО)