ТРАГЕДИЈА НА СКИЈАЛИШТУ: Отац погинуо у лавини, син успео да се ослободи из снега
Према саопштењу у лавини у среду погинуо је 71-годишњи холандски држављанин, а друга двојица, 41-годишњи син погинулог мушкарца и 34-годишњи мушкарац, су повређени.
Фото: Горан Чворовић
Према полицијским наводима, тројица Холанђана су скијали ван стазе близу Фиса у Тиролу када су покренули лавину ширине 50 метара која их је однела и затрпала.
Син је успео да се ослободи из снега и обавести власти.
Затим је пронашао 34-годишњег Холанђанина и ископао га из снега.
Хитне службе су пронашле 71-годишњег мушкарца тек сат времена касније уз помоћ пса обученог за спасавање из лавина.
Спасиоци су ископали његово тело, а лекари хитне помоћи су покушавали да га реанимирају, али безуспешно, наводи се у саопштењу.
Повређени су хеликоптером превезени у медицинске установе.
(Ало)
БОНУС ВИДЕО:
Пао снег у Београду
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИ О НАПАДУ НА ПРАВОСЛАВНУ СВЕТИЊУ: Амерички "патриот" погодио Кијевско-печерску лавру
МИНИСТАРСТВО одбране Русије тврди да је Кијевско-печерска лавра погођена ракетним системом противваздушне одбране "патриот" америчке производње, наводећи да би један од разлога за то могло да буде слање Украјини тих ракета којима је истекао рок коришћења.
15. 06. 2026. у 10:10
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ШТА ЈЕ БРЕ ОВО? Мистериозна животиња снимљена у Мачви (ВИДЕО)
Кратак видео, за који се наводи да је настао из возила на подручју Мачве.
13. 06. 2026. у 20:49
Коментари (0)