МАЂАРСКА КАЖЕ „НЕ“ РАТУ: Орбан одбија притиске ЕУ и Кијева
МАЂАРСКА мора бити у стању да каже „не“ позивима да учествује у сукобу у Украјини и да тамо шаље младе Мађаре, као и да финансира Кијев и слуша наређења Брисела, изјавио је мађарски премијер Виктор Орбан.
Фото: Профимедиа
-Треба знати рећи не. Ми не идемо у рат. Не шаљемо нашу омладину. Не финансирамо Украјину. И не скачемо на први звиждук Брисела, написао је Орбан на друштвеним мрежама.
Према његовим речима, садашња влада Мађарске способна је за такав став, док опозиција то није.
Мађарски премијер је раније изјавио да би реализација изјава генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа о слању западних трупа у Украјину након завршетка сукоба значила рат Запада са Русијом.
Орбан је такође упозорио да су европски лидери озбиљно решени да до 2030. године започну рат са Русијом и да Мађарска мора учинити све како би избегла учешће у таквом сукобу.
Почетком децембра 2025. године председник Русије Владимир Путин изјавио је да Русија не намерава да ратује са Европом, али да је спремна да одговори одмах уколико сама Европа пожели и започне рат.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - ПАТРОЛА СА ПУТНИЦИМА, НА БРЗОЈ ПРУЗИ, ОД БЕОГРАДА ДО СУБОТИЦЕ: "Вожња делује готово неприметно"
Препоручујемо
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)