СТРАМЕР У ПЕКИНГУ: У нашем је националном интересу да сарађујемо са Кином
ПРЕМИЈЕР Велике Британије Кир Стармер слетео је у Пекинг, где започиње петодневну посету Кини, први пут од 2018. године када је земљу посетила тадашња премијерка Тереза Меј.
Foto: Profimedia
Стармера су на аеродрому дочекали кинески званичници и почасна гарда, преноси Скај њуз.
Током посете, како је најављено, британски премијер ће настојати да ојача трговинске и економске везе Велике Британије са Кином.
Делегацију Велике Британије чине министар за пословање Питер Кајл, министар економије Луси Ригби и више од 50 представника британских компанија.
Стармер је рекао члановима делегације да сви они тренутно "стварају историју".
- У нашем је националном интересу да сарађујемо са Кином - рекао је он, додајуц́и да тај однос доноси "огромне могуц́ности", али и да ће морати да се "поради на разликама".
Препоручујемо
СВАЂА БУКТИ: Нови одговор Трампу из Европе због опасне претње Вашингтона
17. 01. 2026. у 21:36
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић "бљује ватру"
САРАЈЕВСКИ Дневни аваз објавио је текст у којем су признали да је председник Србије Александар Вучић, преко сагласности за подршку Телекома Србија, практично омогућио да грађани Босне и Херцеговине гледају утакмицу своје репрезентације против Канаде на Светском првенству.
12. 06. 2026. у 17:33
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
МАЦА НАПУСТИО ПОРОДИЧНИ ДОМ: "Не могу више! Рекао сам да је волим и изашао из стана"
ДРАГАН Маринковић Маца је недавно говорио о тешким животним тренуцима током рата у Сарајеву када је требало да напусти породични дом.
12. 06. 2026. у 13:09
Коментари (0)