"ОД ОСАМ РАТОВА КОЈЕ ЈЕ ТРАМП РЕШИО, ОВАЈ ЈЕ НАЈТЕЖИ" Венс: Постоји напредак у решавању украјинског сукоба

В.Н.

22. 01. 2026. у 17:25

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе постигле су значајан напредак ка мировном решавању сукоба у Украјини, а сама чињеница да су почели директни преговори између две стране показује позитивну динамику, изјавио је потпредседник САД Џеј Ди Венс.

ОД ОСАМ РАТОВА КОЈЕ ЈЕ ТРАМП РЕШИО, ОВАЈ ЈЕ НАЈТЕЖИ Венс: Постоји напредак у решавању украјинског сукоба

AP Photo/Kin Cheung,pool)

„Председник нам стално говори то томе. Од осам ратова које је решио, овај је најтежи, иако је мислио да ће бити најлакши. Чињеница да они седе и разговарају је напредак и мислим да смо овде постигли велики успех“, рекао је Венс, одговарајући на захтев новинара да прокоментарише извештаје о могућим контактима између Русије и Украјине у Уједињеним Арапским Емиратима 23. и 24. јануара.

Он је додао да је Вашингтон заинтересован за мировно решавање сукоба како би се унапредила трговина.

„Мир је оно што је у најбољем интересу Сједињених Америчких Држава и са становишта трговине између ове две земље (Русије и Украјине). Желимо да Европа буде мање фокусирана на рат, а више на инвестиције у Сједињене Америчке Државе“, истакао је Венс.
По његовом мишљењу, најбољи начин да се овај циљ постигне јесте решавање актуелних војних дејстава ка мировном споразуму.

Потпредседник САД додао је да Вашингтон намерава да настави рад на окончању борбених дејстава и постизању мировног споразума у ​​Украјини.

„Наставићемо да радимо на овоме. Под руководством председника постигли смо велики напредак и настављамо да га постижемо“, истакао је Венс.

Он је напоменуо да, иако је раније био разочаран због неостварених предвиђања о брзом миру, напредак у преговорима је очигледан. Он, међутим, није пружио прецизне прогнозе за наредне недеље, наглашавајући сложеност процеса.

Председник САД Доналд Трамп изјавио је у среду да искрено жели да помогне у постизању мировног решења сукоба у Украјини. Он је додао да је уверен да председник Русије Владимир Путин жели да постигне споразум о Украјини.

(Спутњик)
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.

23. 04. 2026. у 14:21

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (0)

КАДА ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА НИЈЕ САМО “BUZZWORD” И ШТА ЗНАЧИ ГРАДИТИ СИСТЕМЕ КОЈИ ЗАИСТА РАДЕ