КАПЕ ПРОТИВ АМЕРИКЕ ИДУ КАО АЛВА: Данци на све начине изражавају неслагање с Америком
21. 01. 2026. у 15:12
Бес и забринутост не јењавају у Данској и на Гренланду због жеље америчког председника Доналда Трампа да анектира ову територију.
Повезане вести
ЕВРОПСКИ СУВЕРЕНИСТИ ОКРЕЋУ ЛЕЂА ТРАМПУ: Љубав се претворила у осуду
Међу европском националном десницом примећује се промена тона у односу према Доналду Трампу.
18. 01. 2026. у 16:54
ДВОСМИСЛЕНЕ ПОРУКЕ БРИСЕЛА: Хоће ли бити европске солидарности ако Доналд Трамп нападне Гренланд
Европа покушава да осујети америчког председника, али нико не зна како би то заиста изгледало када би Доналд Трамп војно кренуо на Гренланд. "Јурактив" тако пише о "поделама" у Бриселу, када је реч о поштовању калузуле из Европског уговора о узајамном испомагању у случају војних напада, на основу члана 42.7, слично члану 5 оснивачког акта НАТО.
18. 01. 2026. у 16:52
МАКРОН ШАЉЕ РАТНИ БРОД НА ГРЕНЛАНД: Француска упозорила на "нови колонијализам"
ФРАНЦУСКА ће ускоро послати ратни брод, авионе и додатне војнике на Гренланд, изјавио је данас француски председник Емануел Макрон. Иако се у својим изјавама није директно осврнуо на претње председника САД Доналда Трампа о преузимању тог територија, Макрон је упозорио на појаву „новог колонијализма“ и на изјаве које „сеју сумњу, чак и међу савезницима“.
15. 01. 2026. у 15:30
Најновије из рубрике
СПРЕМНА ЗА УДАР НА КИМА: Јужнокорејска ракета за уништавање бункера има бојеву главу 16 пута јачу од Искандера и 35 од АТАЦАМС
ВОЈСКА Републике Кореје започела је своје прво оперативно распоређивање нове тактичке балистичке ракете Хјунму-5, која интегрише највећу тактичку бојеву главу коју је икада носила балистичка ракета, процењене тежине од 8.000 до 9.000 килограма.
22. 01. 2026. у 06:45
АНАРХИСТИ ВЕЋ ПРЕТЕ НАСИЉЕМ: Припремају се насртаји на Олимпијске игре. Они ЗОИ сматрају „неправедним и штетним на више фронтова“.
ЗИМСКЕ олимпијске игре Милано-Кортина д'Ампецо, од 6. до 22. фебруара, постају мета анархиста, противника, Маранце и друштвених центара. Сви спремни да са анархистичким мрежама и еколошким групама обједине снаге ради разарања. Због чега их Канцеларија за борбу против тероризма прати месецима.
21. 01. 2026. у 23:51
РЕАКЦИЈЕ ЕВРОПЉАНА НА ТРАМПОВ СПОРАЗУМ: Од неверице и црвених линија до опреза
ТРАМП је раније претио увођењем тарифа на робу из Данске, Норвешке, Шведске, Француске, Немачке, Холандије, Финске и Велике Британије усред растућих тензија око покушаја америчког председника да анектира то острво.
21. 01. 2026. у 23:43
ДЕТАЉИ ТРАМПОВОГ СПОРАЗУМА ЗА ГРЕНЛАНД Европа је управо клекнула: Ево шта све укључује и каква су права дата Американцима
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да би оквирни споразум о Гренланду који је договориоса генералним секретаром НАТО-а Марком Рутеом у Давосу, подразумевао да САД и европски савезници заједно раде на америчком систему противракетне одбране "Златна купола" и "права на минерале" на Гренланду.
21. 01. 2026. у 23:32
ТРАМП УПОЗОРИО ИРАН: Прекините нуклеарне програме и насиље над демонстрантима или...
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп упозорио је Иран да мора да обустави тежње ка нуклеарном оружју и наговестио могуће будуће акције ако Техеран настави такве напоре.
21. 01. 2026. у 23:22
Коментари (0)