БЕЛА КУЋА: Само танкери које су одобриле САД напустиће Венецуелу

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

12. 01. 2026. у 20:33

ПОРТПАРОЛКА Беле куће Каролина Левит изјавила је да ће Венецуелу напустити само танкери који превозе нафту које су одобриле САД.

БЕЛА КУЋА: Само танкери које су одобриле САД напустиће Венецуелу

Фото: Профимедиа

-Само танкери за нафту које су одобриле Сједињене Америчке Државе превозиће нафту из Венецуеле, рекла је новинарима.

Према Левитовим речима, САД ће задржавати пловила без националности или она која нису добила дозволу од Вашингтона за обављање комерцијалних операција.

Левит је такође изјавила да привремене венецуеланске власти веома активно сарађују са САД.

Раније је председник САД Доналд Трамп изјавио да нафта и новац из Венецуеле наводно више неће тећи на Кубу.

(russian.rt.com)

БОНУС ВИДЕО - БОНУС ВИДЕО - ПАТРОЛА СА ПУТНИЦИМА, НА БРЗОЈ ПРУЗИ, ОД БЕОГРАДА ДО СУБОТИЦЕ: "Вожња делује готово неприметно"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ! Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)

ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.

13. 04. 2026. у 07:27

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

Хаос у Мађарској: Отказано више од 40 летова за Будимпешту