ВИСОКИ ЗВАНИЧНИК: Најмање 40 људи погинуло у америчком нападу на Венецуелу
ВИСОКИ венецуелански званичник изјавио је да је најмање 40 људи, укључујући војно особље и цивиле, погинуло у америчком ваздушном нападу на Венецуелу.
AP Photo/Matias Delacroix)
Прелиминарни извештаји указују на то да је међу жртвама био и један цивил, док су повреде задобили и чланови војног особља, објавио је Њујорк тајмс.
Председник САД-а, Доналд Трамп, рекао је да ниједан амерички војник није погинуо у нападу, али је нагласио да су неки амерички војници повређени. Генерал Ден Кејн, начелник Здруженог генералштаба, додао је да су амерички хеликоптери, који су учествовали у акцији да извезу председника Николаса Мадура и његову супругу, били под ватром.
Иако је један хеликоптер погођен, он је и даље функционалан, а сви амерички авиони су се безбедно вратили.
Напад је изазвао велику штету, а међу погинулим цивилима била је и Роса Гонзалез (80), која је страдала у ваздушном нападу у приобалном насељу Катија Ла Мар, западно од аеродрома у Каракасу.
Троспратни стамбени комплекс у којем је живела Роса Гонзалез био је погођен, а спољни зид зграде је срушен током напада.
Њена породица је потврдила смрт, а један рођак, Вилман Гонзалез, испричао је како је покушао да спаси ствари након напада, док је остатак зграде био уништен.
Становници нападнутог подручја, укључујући 70-годишњег Хорхеа, рекли су да су изгубили све у нападу.
Препоручујемо
АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ: Републиканци у Конгресу не очекују распоређивање војске САД у Венецуели
07. 01. 2026. у 20:45
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ
ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.
05. 01. 2026. у 19:27
Коментари (0)