ОТКЛОН АМЕРИКЕ ОД ЕВРОПСКЕ УНИЈЕ? Упркос демантима Беле Куће, медијима се шире детаљи шире верзије Нацоналне стратегије САД
ВИШЕ ће сарађивати са Аустријом, Мађарском, Италијом и Пољском „са циљем дистанцирања од Европске Уније“.
Фото: Mauro Scrobogna/LaPresse via AP
Ово се наводи, наводно, у опширнијој верзији Националне безбедносне стратегије САД, која је циркулисала пре него што објављена званична верзија Беле Куће. Ову, наводно, опширнију верзију објавио је амерички Дифенс уан (Defence One), специјализованом за амерички одбрамбено-безбедносни сектор, тврдећи да је имао увид у документ у коме се предлаже да се САД фокусирају на одређене земље Европе како би она „поново постала велика“.
Бела Кућа је, међутим, негирала да „постоји друга, алтернативна, верзија, приватна или тајна“. Портпаролка Ана Кели тврди да је „амерички председник ставио потпис на Стратегију о националној безбедности, која јасно налаже Влади САД да спроведе принципе и приоритете које је дефинисао“. Нагласила је да „било коју другу верзија износе људи који су далеко од председника који...немају појма о чему причају“.
О постојању дуже верзије, међутим, за италијански лист „Коријере дела Сера“, сведочи Мајкл Антон, бивши директор за политичко Планирање државног оделења САД, који је у септембру поднео оставку. Он тврди да је документ лично прочитао, цитирајући да се у стратегији наводи да САД „треба да подрже партије, покрете, интелектуалце и културне посленике којима је циљ суверенитет, очување и обнова европског традиционалноиг живота...док остају проамерички оријентисани“.
Стејт Департмент је раније потврдио „да цени италијанску имиграциону политику, истичући забринутост за полиитику ЕУ, јер је масовна миграција егзистенцијална претња западној цивилизацији и поткопава стабилност кључних савезника“. Одговарајући на питање листа „Коријере дела Сера“, портпарол Стејт Департмента је одговорио да „постоји неколико влада у Европи које су имале храбрости да оспоре преовлађујући наратив, лажи о радикалном отварању граница, а премијерка Италије Ђорђа Мелони је једна од њих, заједно са премијером Виктором Орбаном и неким пријатаљима у Пољској.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ЗАОКРЕТ АМЕРИКЕ ПРЕМА РУСИЈИ: Пентагон престаје да сматра Москву стратешким противником?
12. 12. 2025. у 20:33
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?
ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.
09. 07. 2026. у 13:29
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)