"ТРЕБА ДА БУДЕ У ЗАТВОРУ": Трамп позива на хапшење градоначелника Чикага и гувернера Илиноиса
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп позвао је на хапшење градоначелинка Чикада Брендона Џонсона и гувернера Илиноиса Џеј Би Притскерa, оптужујући демократе да нису заштитили федералне званичнике Службе за имиграцију и царине (ИЦЕ).
Фото: AP Photo/Rick Bowmer
- Градоначелник Чикага треба да буде у затвору због неуспеха да заштити ИЦЕ званичнике! Гувернер Притскерa такође! - написао је Трамп на својој друштвеној мрежи Truth Social.
Амерички лидер је прошле недеље одобрио слање трупа Националне граде у Чикаго, трећи по величини град у земљи, упркос противљењу локалних и државних званичника.
Припадници Националне гарде Тексаса стигли су синоћ у центар за обуку резервиста америчке војске у Елвуду, југозападно од Чикага, где ће проћи обуку пре него што буду расопређени на задатке заштите федералних објеката и службеника имиграционе и царинске службе.
БОНУС ВИДЕО:
ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић | Радозналост је њена супермоћ
Препоручујемо
ТРАМП ПОСЛАО НАЦИОНАЛНУ ГАРДУ У ЧИКАГО: 300 војника се спрема за "улазак у градове демократа" (ВИДЕО)
08. 10. 2025. у 11:15 >> 11:18
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (0)