ТРИ ОПЦИЈЕ ПРЕД МАКРОНОМ: Откривено шта је Лекорну рекао председнику Француске
ОДЛАЗЕЋИ француски премијер Себастијан Лекорну, који је јутрос поднео оставку, рекао је током поподневног састанка, председнику Француске Емануелу Макрону да не жели да буде поново именован за премијера, изјавило је више неименованих извора који имају сазнања о томе.

Foto: Profimedia
Макрон је дао је Лекорнуу рок од 48 сати за обављање последњих преговора, уз најаву да ће распустити парламент ако ти разговори не успеју, преноси телевизија БФМ.
Лекорну, који је именован за премијера 9. септембра и формирао владу свега 14 сати пре оставке, био је трећи француски премијер за мање од годину дана, пети за две године. У изјави након оставке, Лекорну је рекао да "услови више нису испуњени" и изразио жаљење због "партијског апетита" који је довео до његовог повлачења, алудирајући на лидера Републиканске странке (ЛР) Бруна Ретајоа, који је прво прихватио учешће у влади, да би се касније повукао, што је директно изазвало колапс новог кабинета.
Како се наводи, Макрон се сада суочава са ограниченим опцијама - може да распусти парламент, како тражи РН, поднесе оставку, што захтева ЛФИ или да именује премијера из редова "левице", што захтевају еколози и социјалисти.
Лекорни је поднео оставку само неколико сати након што је представио састав свог кабинета, чинећи ову администрацију најкраћом у модерној француској историји и продубљујући политичку кризу у земљи.
(Танјуг)
Препоручујемо

МАКРОН МУДРО ЋУТИ: Опозиција тражи распуштање парламента и оставку председника
06. 10. 2025. у 12:37

ОВАЈ ЧОВЕК ИЗ МУП-А ДАВАО ЛАЖНЕ ИНФОРМАЦИЈЕ О ЗВУЧНОМ ТОПУ: Вучић открио како је у последњи час спречен државни удар 15. марта
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је синоћ гостујући у емисији "Хит Твит" да у последњих 11 месеци није искључиво проблем био у новцу споља или изнутра, већ у томе што су све наше вредности нападнуте, али и све државне институције које су, како је истакао, разорене.
06. 10. 2025. у 09:46

(МАПЕ) ОВАКО ЋЕ СЕ КРЕТАТИ НЕВРЕМЕ У СРБИЈИ: Погледајте из часа у час, стижу снег и киша (ФОТО)
ПОГЛЕДАЈТЕ како ће се ледени облак кретати над Србијом и које крајеве кад погађа невреме. Данас и сутра облачно са кишом и хладно, осим на северозападу Војводине где ће се задржати суво време, најавио је РХМЗ.
02. 10. 2025. у 10:47

ВЕЉКОВА ОБЈАВА О РАЗВОДУ: Највећи ударац за дете
ВЕЉКО и Богдана Ражнатовић годинама су у складном браку у ком су добили три сина, а сада је он објавио снимак у ком се говори о разводу.
05. 10. 2025. у 17:34
Коментари (0)