СМЕЈЕ ЛИ СЕ ПУТИН ТРАМПОВИМ НАПОРИМА ЗА МИР? Ево шта каже Варшава

В. Н.

10. 09. 2025. у 18:11

ПОЉСКИ министар спољних послова Радек Сикорски изјавио је данас да се председник Русије Владимир Путин "смеје напорима председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа за постизање мира.

СМЕЈЕ ЛИ СЕ ПУТИН ТРАМПОВИМ НАПОРИМА ЗА МИР? Ево шта каже Варшава

Фото: Танјуг/АП пхото

- Путин се смеје мировним напорима председника Трампа. Од Аљаске, он је само појачао рат. Надам се да ће (Трамп) своје речи поткрепити делима - истакао је Сикорски, преноеи Еј-Би-Си њуз.

Прошле недеље, Трамп је обећао да ће помоћи Пољској да се заштити током билатералног састанка са пољским председником Каролом Навроцким у Белој кући.

- Уз Пољску смо до краја и помоћи ћемо јој да се заштити - рекао је Трамп том приликом.

Фото: ЕПА

Очекује се да ће Трамп данас разговарати са пољским председником Каролом Навроцким, рекао је званичник Беле куће за америчку ТВ мрежу. Званичник је додао да Трамп и Бела кућа "прате извештаје који стижу из Пољске".

Рано јутрос, Варшава је уз подршку НАТО савезника оборила дронове након што је током ноћи детектовала 19 објеката који су ушли на њену територију.

Руско Министарство одбране саопштило је раније данас да домет дронова који су наводно прешли границу са Пољском не прелази 700 километара и навело да је спремно да обави консултације са пољским Министарством одбране.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

Коментари (0)

Војин Ђорђевић: ВОДАВОДА је одабрала нас